
GOSPIĆ - Dana 2. i 3. prosinca 2022. godine na Trgu Stjepana Radića u Gospiću bit će postavljena interaktivna putujuća izložba "Euro na kotačima", edukativni projekt koji se provodi u sklopu informativne kampanje za zamjenu hrvatske kune eurom u organizaciji Vlade i Hrvatske narodne banke, uz sufinanciranje Europske unije. U Gospiću će se održati u vremenu od 9 do 19 sati prvog dana te od 9 do 14 sati drugog dana.
Izložba će biti održana u 27 hrvatskih gradova, a multimedijski sadržaji posjetiteljima će pružiti sve relevantne informacije o uvođenju eura kao službene valute. Namijenjena je svim uzrastima te nastoji edukacijom i objektivnim informiranjem predstaviti značenje uvođenja eura u osobnom i društvenom kontekstu.
Na izložbi će s građanima razgovarati stručni tim edukatora - studenti Ekonomskog fakulteta u Rijeci i zaposlenici HNB-a te Bojan Fras, viceguverner HNB-a.
L.V.P. / I.B.
Hrvatsko izaslanstvo na Nacionalnom danu veterana u Berlinu
BERLIN - Hrvatsko izaslanstvo predstavljalo je Hrvatsku na središnjoj manifestaciji Nacionalnog dana veterana u Berlinu, koju je organiziralo Savezno ministarstvo obrane Njemačke, pod pokroviteljstvom predsjednice Bundestaga Julije Klöckner. Ovom prigodom, Hrvatska se pridružila...

TZ LSŽ nastavlja snažnu promociju na europskim tržištima
BEČ – Nakon prošlogodišnjeg ciklusa uspješnih predstavljanja u Varšavi, Ljubljani, Milanu i Budimpešti, Turistička zajednica Ličko-senjske županije u suradnji s Hrvatskom turističkom zajednicom, nastavila je snažnu promociju na ključnim europskim...

