
Gradonačelnik Novalje Ante Dabo jučer je bio na predstavljanju programa kazališnog festivala 11.Novljanski trijatral u zagrebačkoj Gavelli. Umjetničkom direktoru festivala Goranu Grgiću velika je želja da osim domaćih predstava u Novalji ugosti i kazališta iz inozemstva. No da bi Novalja postala i kulturna međunarodna destinacija, i to ne samo ljeti, grad bi trebao dobiti svoje kazalište. Gradonačelnik Dabo ističe da je prvi korak prema tom cilju uređenje Lunjskih maslinika, projekt vrijedan milijun i pol kuna.
- U Lunjskim maslinicima napravili smo najljepšu pozornicu, jedan amfiteatar. To je prekrasan ambijent – objasnio je gradonačelnik Novalje. No za portal Scena.hr Dabo otkriva kako je u planu da se u Novalji do ljeta 2018. godine izgradi i kulturni centar.
- Treba nam jedna lijepa dvorana kako bi mogli imati predstave i zimi i ljeti, bez obzira na vremenske prilike. Projekt izgradnje kulturnog centra je gotov.
Čekamo da se pokrenu EU fondovi, a taj projekt je vrijedan između 10 i 12 milijuna kuna – objasnio je gradonačelnik Novalje. Dodaje kako Novalja nije samo Zrće, a izgradnjom kulturnog centra mještanima otoka Paga te turistima mogao bi se ponuditi kvalitetan kazališni i umjetnički program cijele godine.
Foto: Scena.hr


Biskup Kovač predvodio misu zadušnicu za žrtve iz jame Jazovke
JAZOVKA - Biskup Kovač propovijed je započeo opisnom slikom nastanka jame: „Kap po kap, voda je strpljivo oblikovala kamen, otvarala dubinu, stvarala prostor skriven ljudskom oku.“ Među ostalim je upitao je li jama „mogla slutiti da se gotovo sve na ovome svijetu može...

Završena izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe
ZAGREB - Na Hrvatskom vojnom učilištu Dr. Franjo Tuđman u petak je održana završna svečanost 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe.
Izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe provedena je od 15. rujna 2025. do 19. lipnja 2026. u Zagrebu,...