
OTOČAC - Sredinom rujna očekuje se objava poziva za financiranje mjera za povećanje energetske učinkovitosti i korištenja obnovljivih izvora energije u proizvodnim industrijama. Poziv priprema Ministarstvo zaštite okoliša i energetike – doznajemo u Hrvatskoj gospodarskoj komori Županijskoj komori Otočac.
Nakon objave poziva Hrvatska gospodarska komora će u suradnji s Ministarstvom zaštite okoliša i energetike i Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost organizirati niz regionalnih radionica kojima će se ukazati na zahtjeve natječajne dokumentacije, ali i na mogućnosti koje se kroz očekivane projekte otvaraju s ciljem učinkovite realizacije. Potencijalni prijavitelji na radionicama bit će u mogućnosti dobiti informacije vezane uz projekte koje namjeravaju prijavljivati. Ostali sudionici poput savjetodavnih tvrtki i organizacija, projektanata i izvođača radova, imat će mogućnost uvida u očekivana područja za koja bi se apliciralo na natječaj.
M. Kranjčević


Biskup Kovač predvodio misu zadušnicu za žrtve iz jame Jazovke
JAZOVKA - Biskup Kovač propovijed je započeo opisnom slikom nastanka jame: „Kap po kap, voda je strpljivo oblikovala kamen, otvarala dubinu, stvarala prostor skriven ljudskom oku.“ Među ostalim je upitao je li jama „mogla slutiti da se gotovo sve na ovome svijetu može...

Završena izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe
ZAGREB - Na Hrvatskom vojnom učilištu Dr. Franjo Tuđman u petak je održana završna svečanost 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe.
Izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe provedena je od 15. rujna 2025. do 19. lipnja 2026. u Zagrebu,...