
Možete li zamisliti Thompsona kako u Beogradu, uz delirij publike, pjeva pjesmu “Lijepa li si”?
Naravno, ne možete, jer bi se “cela Srbija” digla na noge. Ali kad Lepa Brena u Zagrebu pjeva “Jugoslovenku”, Hrvatska šuti, a mediji ne bez simpatija izvještavaju o “nezapamćenom spektaklu”.
Štoviše, ta se pjesma opravdava komentarima s YouTubea u stilu “tko nas, bre, zavadi”, a ističe se ovaj: “Ova pjesma je za sve nas koji smo bili protiv rata, ona je simbol zajedništva koje su budale uništile”.
Naravno, riječ je o budalama i s jedne i s druge strane koji nisu mogli podnositi idiličnu državu, pa su je srušili. Kad bi se pravila hijerarhija vrijednosti na kojima se temelji država, Lepa Brena bila bi na samom dnu, njezine pjesme i pjevanje nemaju ni umjetničke ni ljudske ni moralne osobine, ali svojom privlačnošću za široku publiku djelotvorno prikrivaju nedostatak takvih osobina u društvu.
To ništavilo koje odjekuje i zavodi sračunato se iz Srbije uvozi u Hrvatsku i po namjeri se ne razlikuje od uvezenih Miloševićevih mitinga otprije 30 godina na kojima se također pjevala “Jugoslovenka”, to jest uzvikivalo “Ovo je Srbija”. Agresija neukusa: četnička zabavljačica Lepa Brena u Lijepoj Našoj!
M. Ivkošić / Večernji list


Biskup Kovač predvodio misu zadušnicu za žrtve iz jame Jazovke
JAZOVKA - Biskup Kovač propovijed je započeo opisnom slikom nastanka jame: „Kap po kap, voda je strpljivo oblikovala kamen, otvarala dubinu, stvarala prostor skriven ljudskom oku.“ Među ostalim je upitao je li jama „mogla slutiti da se gotovo sve na ovome svijetu može...

Završena izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe
ZAGREB - Na Hrvatskom vojnom učilištu Dr. Franjo Tuđman u petak je održana završna svečanost 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe.
Izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe provedena je od 15. rujna 2025. do 19. lipnja 2026. u Zagrebu,...