
Ustavni stručnjak dr. sc. Mato Palić postavio je pitanje zašto Hrvatska do sada donijela zakon za reguliranje isticanja četničkih obilježja i zvijezde petokrake.
Prenosimo njegovu objavu:
“Hrvatska je, nažalost, jedina država u Europi i šire u kojoj je u javnom prostoru potpuno normalno korištenje obilježja koja su isticali oni koji su u Domovinskom ratu ubijali i rušili našu zemlju. Zašto niti jedna parlamentarna politička stranka u Hrvatskom saboru nije predložila donošenje zakona kojim bi se isticanje četničkih obilježja i zvijezde petokrake reguliralo na način koji uvažava vrijednosti na kojima je nastala?”, napisao je dr. sc. Palić.
Podsjetimo, predsjednik Ustavnog suda Miroslav Šeparović je početkom studenog ustvrdio za N1 da je “Za dom spremni” ustaški pozdrav Nezavisne države Hrvatske i da je njegovo korištenje neustavno. “Obilježja koja podsjećaju na NDH su protuustavna. To je Ustavni sud jasno rekao i to je njegov stav. Sporna pitanja u javnosti mogu se riješiti ili ujednačavanjem sudske prakse ili zakonskim rješenjem”, izjavio je.
Narod.hr


Biskup Kovač predvodio misu zadušnicu za žrtve iz jame Jazovke
JAZOVKA - Biskup Kovač propovijed je započeo opisnom slikom nastanka jame: „Kap po kap, voda je strpljivo oblikovala kamen, otvarala dubinu, stvarala prostor skriven ljudskom oku.“ Među ostalim je upitao je li jama „mogla slutiti da se gotovo sve na ovome svijetu može...

Završena izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe
ZAGREB - Na Hrvatskom vojnom učilištu Dr. Franjo Tuđman u petak je održana završna svečanost 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe.
Izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe provedena je od 15. rujna 2025. do 19. lipnja 2026. u Zagrebu,...