
OTOČAC - Prijave na javni poziv Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine za upis u registar stanova u privatnom vlasništvu u kojima žive zaštićeni najmoprimci bliže se kraju. Rok za prijave istječe u ponedjeljak 15. srpnja, stoga se pozivaju svi zainteresirani da svoje prijave podnesu do zadanog roka.
Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine dosad je zaprimilo 1.400 prijava od kojih se 55 posto odnosi na područje grada Zagreba, 21 posto na grad Split, a ostatak je raspoređen po cijeloj Hrvatskoj.
Javni poziv Ministarstva raspisan je u travnju ove godine te je namijenjen zaštićenim najmoprimcima ili zaštićenim podstanarima koji su taj status stekli na temelju prijelaznih odredaba Zakona o najmu stanova u stanovima u privatnom vlasništvu, kao i vlasnicima stanova u kojima žive osobe kojem imaju status zaštićenog najmoprimca ili zaštićenog podstanara.
Prijave se podnose se na propisanom obrascu dostupnom na mrežnoj stranici Ministarstva.
M.K.


Biskup Kovač predvodio misu zadušnicu za žrtve iz jame Jazovke
JAZOVKA - Biskup Kovač propovijed je započeo opisnom slikom nastanka jame: „Kap po kap, voda je strpljivo oblikovala kamen, otvarala dubinu, stvarala prostor skriven ljudskom oku.“ Među ostalim je upitao je li jama „mogla slutiti da se gotovo sve na ovome svijetu može...

Završena izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe
ZAGREB - Na Hrvatskom vojnom učilištu Dr. Franjo Tuđman u petak je održana završna svečanost 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe.
Izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe provedena je od 15. rujna 2025. do 19. lipnja 2026. u Zagrebu,...