GOSPIĆ - U zgradi Ličko-senjske županije jučer je otvorena novouređena dvorana “dr. Ante Starčević”, čime je po prvi put u funkciju stavljen dosad neiskorišteni podrumski prostor površine oko 250 četvornih metara.
Svečanim presijecanjem vrpce dvoranu su otvorili biskup Marko Medo, ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved te župan Ernest Petry.
Župan Petry naglasio je kako je ovim projektom županija dobila funkcionalan i suvremeno uređen prostor koji će, osim za službene aktivnosti, poslužiti i kao mjesto okupljanja. Istaknuo je kako su u uređenje značajna sredstva uložena zahvaljujući podršci hrvatske Vlade, dok je ostatak financiran iz proračuna Ličko-senjske županije.
Uz otvorenje dvorane, javnosti je predstavljena i izložba natječajnih radova za idejno rješenje budućeg Memorijalnog centra Domovinskog rata Ličko-senjske županije. Ovom prigodom predstavljeno je i idejno rješenje budućeg centra, čija je vrijednost procijenjena na oko 5 milijuna eura, a gradit će se na prostoru nekadašnje vojarne u Pazariškoj ulici.
A.M./M.K.


Biskup Kovač predvodio misu zadušnicu za žrtve iz jame Jazovke
JAZOVKA - Biskup Kovač propovijed je započeo opisnom slikom nastanka jame: „Kap po kap, voda je strpljivo oblikovala kamen, otvarala dubinu, stvarala prostor skriven ljudskom oku.“ Među ostalim je upitao je li jama „mogla slutiti da se gotovo sve na ovome svijetu može...

Završena izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe
ZAGREB - Na Hrvatskom vojnom učilištu Dr. Franjo Tuđman u petak je održana završna svečanost 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe.
Izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe provedena je od 15. rujna 2025. do 19. lipnja 2026. u Zagrebu,...