
Podatak da bi gotovo 300 tisuća hrvatskih građana do kraja godine moglo izgubiti prebivalište ako im u osobnoj iskaznici uz adresu stoji kućni broje 0 ili b.b., uzbunio je brojne stanovnike Hrvatske koji su suočeni s tim problemom.
Ministar uprave Arsen Bauk, boraveći na Skupštini udruge Općina u Općini Brinje objasnio je da kad je riječ o Zakonu o prebivalištu, svaki građanin koji ima prebivalište, negdje i živi. „Još 2011. godine, za vrijeme bivše Vlade, kada se radio popis stanovništva svaka je kuća dobila kućni broj i adresu, tako da građani trebaju ono što imaju u dokumentima uskladiti sa stvarnim stanjem gdje žive“, kazao je Bauk.
Prebivalište, nastavio je, ne može biti na b.b. jer je ta adresa nepostojeća. „To je administrativna stvar koju građani moraju riješiti ako ne do Nove godine, onda prvih dana sljedeće godine, ništa se neće strašno dogoditi“, naglasio je ministar Bauk.
Ovdje nije riječ o dva tri mjeseca, priča, ovdje se radi da je taj Zakon stupio na snagu prije skoro dvije godine. „Prošle godine je produženo za još jednu godinu, i poznato je da je broj ljudi koji su imali takve adrese itekako manji nego što je bio. Građanska prava neće nitko izgubiti, no dugi je problem sa građanima koji žive u inozemstvu“, kazao je ministar Bauk.
Dražen Prša


Biskup Kovač predvodio misu zadušnicu za žrtve iz jame Jazovke
JAZOVKA - Biskup Kovač propovijed je započeo opisnom slikom nastanka jame: „Kap po kap, voda je strpljivo oblikovala kamen, otvarala dubinu, stvarala prostor skriven ljudskom oku.“ Među ostalim je upitao je li jama „mogla slutiti da se gotovo sve na ovome svijetu može...

Završena izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe
ZAGREB - Na Hrvatskom vojnom učilištu Dr. Franjo Tuđman u petak je održana završna svečanost 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe.
Izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe provedena je od 15. rujna 2025. do 19. lipnja 2026. u Zagrebu,...