
OTOČAC – Događa se nešto slično kao i s energetskim certifikatima za iznajmljivanje u domaćinstvima kada je ministar graditeljstva i prostornog uređenja Lovro Kuščević, a uz potporu ministra turizma Antona Klimana, ukinuo obvezu certificiranja za spomenutu kategoriju iznajmljivača. Jednako tako i ministar zaštite okoliša i prirode Slaven Dobrović zaustavlja provedbu Programa izobrazbe o gospodarenju otpadom, a koji su morali proći povjerenici za otpad i njihovi zamjenici u tvrtkama i javnim ustanovama s više od 50 zaposlenika. Očekuje se da će odluka o zaustavljanju tog programa na snagu stupiti idući tjedan.
Ministar Dobrović nije protiv edukacije o gospodarenju otpadom, dapače, ali se zalaže za to 'na sustavniji i temeljitiji način'.
Da ne bi bilo zabune, tvrtke i ustanove s više od 50 zaposlenika i nadalje moraju imenovati povjerenike za otpad, kako je propisano Zakonom o održivom gospodarenju otpadom. A što je s onima koji su prošli izobrazbu (i platili je)? Njima će Ministarstvo zaštite okoliša i prirode izdati potvrdu koja će im i dalje vrijediti.
M. Kranjčević


Biskup Kovač predvodio misu zadušnicu za žrtve iz jame Jazovke
JAZOVKA - Biskup Kovač propovijed je započeo opisnom slikom nastanka jame: „Kap po kap, voda je strpljivo oblikovala kamen, otvarala dubinu, stvarala prostor skriven ljudskom oku.“ Među ostalim je upitao je li jama „mogla slutiti da se gotovo sve na ovome svijetu može...

Završena izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe
ZAGREB - Na Hrvatskom vojnom učilištu Dr. Franjo Tuđman u petak je održana završna svečanost 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe.
Izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe provedena je od 15. rujna 2025. do 19. lipnja 2026. u Zagrebu,...