
OTOČAC - Hrvatska gospodarska komora, a pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravstva i Ministarstva poljoprivrede, od 29. do 31. svibnja organizira 11. Konferenciju o sigurnosti i kvaliteti hrane u Hrvatskoj, u Opatiji, u Hotelu 4 opatijska cvijeta, na kojoj će vodeći ljudi nadležnih tijela dati kratki pregled aktivnosti u proteklom razdoblju te najaviti novosti.
U za to predviđenom bloku prezentacija, posebna će se pozornost pridati uvjetima izvoza na tržišta trećih zemalja, u sklopu čega će biti predstavljen i novi Pravilnik o izvoznim certifikatima. Bit će predstavljeno nekoliko novih Uredbi EU, a zaseban će blok predavanja biti posvećen nutritivnom označavanju hrane. Uz navedeno, predstavit će se i niz drugih zanimljivih tema.
Središnji dio Konferencije bit će dio programa o bacanju i donaciji hrane. Uz nekoliko prezentacija, održat će se i panel-rasprava s renomiranim sugovornicima iz Hrvatske i EU.
Konferencija je ponajprije namijenjena stručnjacima iz gospodarskog sektora (prehrambena industrija, trgovina itd.) te je kao takva jedinstvena u Republici Hrvatskoj. Cilj je pravovremeno obavijestiti sudionike o aktivnostima koje nadležne institucije poduzimaju u području sigurnosti hrane kako bi se one primijenile u proizvodnji, preradi i distribuciji – stoji u obavijesti Hrvatske gospodarske komore.
M. Kranjčević


Biskup Kovač predvodio misu zadušnicu za žrtve iz jame Jazovke
JAZOVKA - Biskup Kovač propovijed je započeo opisnom slikom nastanka jame: „Kap po kap, voda je strpljivo oblikovala kamen, otvarala dubinu, stvarala prostor skriven ljudskom oku.“ Među ostalim je upitao je li jama „mogla slutiti da se gotovo sve na ovome svijetu može...

Završena izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe
ZAGREB - Na Hrvatskom vojnom učilištu Dr. Franjo Tuđman u petak je održana završna svečanost 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe.
Izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe provedena je od 15. rujna 2025. do 19. lipnja 2026. u Zagrebu,...