U Celju je od 12. do 17. rujna održan 50. Međunarodni obrtnički sajam kojeg u 6 dana održavanja posjeti 120 000 posjetitelja. Posljednja tri dana sajma bila su posvećena turizmu, gdje je Hrvatska bila zemlja partner. U organizaciji Hrvatske turističke zajednice, Ministarstva turizma, HGK i HOK-a predstavile su se županijske turističke zajednice i EDEN destinacije, a ponudu i domaće proizvode Ličko senjske županije i Sjevernog Velebita predstavili su predstavnici LAG-a LIKA, Turističke zajednice Grada Senja i Nacionalnog parka Sjeverni Velebit.
Dana 15. rujna paviljon u kojem se predstavljala Republika Hrvatska kao zemlja partner, posjetio je i slovenski ministar vanjskih poslova Karl Erjavec u pratnji predstavnika Uprave 50. MOS Celje i pomoćnice ministra turizma RH Olivere Shejbal. S posebnim oduševljenjem kušao je domaće proizvode nazočnih destinacija te izrazio veliko zadovoljstvo što turisti iz Slovenije rado posjećuju Hrvatsku kao turističku destinaciju, a to pokazuju i brojke ostvarenih turističkih rezultata.
TZGS / ZPH


Biskup Kovač predvodio misu zadušnicu za žrtve iz jame Jazovke
JAZOVKA - Biskup Kovač propovijed je započeo opisnom slikom nastanka jame: „Kap po kap, voda je strpljivo oblikovala kamen, otvarala dubinu, stvarala prostor skriven ljudskom oku.“ Među ostalim je upitao je li jama „mogla slutiti da se gotovo sve na ovome svijetu može...

Završena izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe
ZAGREB - Na Hrvatskom vojnom učilištu Dr. Franjo Tuđman u petak je održana završna svečanost 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe.
Izobrazba 25. naraštaja Napredne časničke izobrazbe provedena je od 15. rujna 2025. do 19. lipnja 2026. u Zagrebu,...